Młodzi polscy piłkarze zbliżyli się do igrzysk o jeden mecz. Polska-Turcja 3:1

Młodzi polscy piłkarze zbliżyli się do igrzysk o jeden mecz. Polska-Turcja 3:1

Biało-czerwoni wygrali z Turcją 3:1 (fot.sxc.hu)
Młodzieżowa reprezentacja Polski wygrała z Turcją 3:1 w meczu eliminacji Mistrzostw Europy, które są jednocześnie eliminacjami do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.
Polska zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszych czterdziestu pięciu minutach - po świetnej I połowie biało-czerwoni prowadzili 3:0 po dwóch bramkach Arkadiusza Milika z Bayeru Leverkusen i jednym trafieniu Bartłomieja Pawłowskiego z hiszpańskiej Malagi. W drugiej połowie inicjatywę przejęli Turcy, którzy zdołali strzelić honorową bramkę. W końcówce meczu czerwoną kartkę obejrzał Julien Tadrowski.

W pierwszym meczu eliminacji Mistrzostw Europy biało-czerwoni wygrali z Maltą 2:0. W "polskiej" grupie są jeszcze Szwecja i Grecja.

Do igrzysk olimpijskich automatycznie zakwalifikują się trzy najlepsze drużyny młodzieżowych Euro.