Korona zamieniła jeden punkt w cztery

Korona zamieniła jeden punkt w cztery

Korona Kielce po raz pierwszy w sezonie wygrała (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Korona Kielce pierwszy raz w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy zdobyła komplet punktów.
W czterech pierwszych kolejkach Korona zdobyła jeden punkt. Nowym trenerem ekipy z Kielc został Juan José Rojo Martín. Pod jego wodzą drużyna po raz pierwszy w sezonie wygrała, pokonując Piasta Gliwice 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Jacek Kiełb (15 minuta) oraz Paweł Sobolewski (24 minuta).

Mecz oglądało niespełna 8 tysięcy widzów.

Po 5 kolejkach na czele T-Mobile Ekstraklasy znajdują się Górnik Zabrze i Lechia Gdańsk (po 11 punktów). Tabelę zamyka Zagłębie Lubin (2 punkty).

Bez zwycięstwa w lidze pozostają trzy zespoły - Zagłębie, Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Zawisza Bydgoszcz.