ME kobiet: przekonująca wygrana Polek nad Bułgarkami

Polskie siatkarki (fot. JAKUB PIASECKI/CYFRASPORT / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Polskie siatkarki pokonały Bułgarki 3:1 (25:22, 18:25, 25:13, 25:18) podczas trwających mistrzostw Europy. Polki dzięki wygranej zapewniły sobie wyjście z grupy.
Reprezentantki Polski zagrały bardzo dobre spotkanie i wygrały w przekonującym stylu. Zaczęło się jednak słabo - w pierwszej partii Polki miały problemy z grą w przyjęciu. Bułgarki prowadziły już nawet 21:14, ale seta... przegrały. Rywalkom udało się w tym secie zdobyć już tylko jeden punkt.

W kolejnym secie Bułgarki zrewanżowały się i wygrały dość pewnie. Dwa kolejne sety to już jednak koncert gry naszych siatkarek. W trzeciej partii rywalki zostały rozbite do trzynastu, w czwartej - i ostatniej - do osiemnastu.

Dzięki wygranej polskie siatkarki zapewniły sobie wyjście z grupy. O tym, czy będą pierwsze czy drugie, zadecyduje niedzielny mecz z Serbkami. Obrończynie tytułu pokonały dzisiaj Czeszki 3:0, które z kolei wygrały z nami 3:2.