US Open: Serena Williams najlepsza po raz piąty. Azarenka nie dała rady

US Open: Serena Williams najlepsza po raz piąty. Azarenka nie dała rady

Serena Williams, fot. MAREK JANIKOWSKI / Newspix.pl Źródło: Newspix.pl
Serena Williams pokonała po emocjonującym spotkaniu Wiktorię Azarenkę 7:5, 6:7 (6), 6:1 i po raz piąty w karierze wygrała US Open - podaje Sport.pl.
Karty podczas finału nowojorskiego turnieju rozdawał wiatr, z powodu którego obie zawodniczki miały problemy z mieszczeniem piłki w korcie. W trudnych warunkach z początku lepiej radziła sobie Azarenka, która prowadziła w pierwszym secie 5:4 i musiała tylko utrzymać swoje podanie. Ta sztuka nie udała się jej - Williams wygrała trzy kolejne gemy i całą partię 7:5.

Podbudowana Amerykanka w drugim secie grała jeszcze lepiej. Prowadziła już 4:1, kiedy dała się przełamać. To był jednak dopiero początek problemów Williams - Azarenka doprowadziła do stanu 5:5, a po tie-breaku wygrała całego seta.

W ostatniej partii Williams udowodniła jednak, że to ona jest liderką światowego rankingu, a Azarenka jest "tylko" druga. Amerykanka zmiotła rywalkę z kortu i wygrała ostatniego seta 6:1. Tenisitka z Białorusi po meczu nie potrafiła powstrzymać łez.

Serena Williams po raz piąty w karierze wygrała US Open, ale po raz pierwszy obroniła tytuł. Amerykanka wygrała w latach 1999, 2002, 2008, 2012 i 2013. W sumie ma 17 zwycięstw w wielkoszlemowych turniejach.