US Open: Nadal ograł Djokovicia w finale. Oddał tylko jeden set

US Open: Nadal ograł Djokovicia w finale. Oddał tylko jeden set

Rafael Nadal (fot. John Barrett / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Rafael Nadal pokonał w finale US Open Novaka Djokovicia 6:2, 3:6, 6:4, 6:1 i został zwycięzcą tegorocznego turnieju w Nowym Jorku - podaje Sport.pl. Hiszpan potwierdził swoją wysoką formę, którą prezentował podczas zawodów poprzedzających ostatni wielkoszlemowy turniej w tym roku.
Nadal przystąpił do tegorocznego turnieju jako faworyt bukmacherów i nie zawiódł. Hiszpan w drodze do finału przegrał tylko jednego seta - w 1/8 finału z Philipem Kohlschreiberem. Trudy turnieju w decydującym meczu było widać znacznie bardziej po Djokoviciu, który w półfinale stoczył morderczy, pięciosetowy pojedynek ze Stanislasem Wawrinką.

Hiszpan już w pierwszym secie potwierdził swoją wysoką formę i pozwolił ugrać Serbowi tylko dwa gemy. Djoković wrócił do gry w drugiej partii. Szczególnie imponująca była walka w szóstym gemie, w którym jedna z wymian skończyła się po 55 uderzeniach. Ostatecznie to Djokoviciowi udało się przełamać rywala i wygrać drugiego seta.

Serb w przekroju całego spotkania nie miał jednak szans z doskonale dysponowanym rywalem. Trzeciego seta Nadal wygrał do czterech, czwartego i ostatniego - do jednego.

Rafael Nadal wygrał US Open po raz drugi w karierze. Jednocześnie był to jego trzynasty w karierze triumf w wielkoszlemowym turnieju. Djoković z kolei przegrał trzeci z czterech finałów US Open, w których brał udział.