ME siatkarzy: Polacy pokonali Słowaków - o ćwierćfinał zagrają z Bułgarią

ME siatkarzy: Polacy pokonali Słowaków - o ćwierćfinał zagrają z Bułgarią

Po pierwszym secie Polska prowadzi ze Słowacją 1:0 (fot. Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Polacy po pierwszym secie ostatniego meczu w grupie B mistrzostw Europy prowadzili 1:0 ze Słowacją. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo - set zakończył się wynikiem 26:24. Niestety w drugim secie Słowacy nadspodziewanie łatwo pokonali biało-czerwonych 25:20. W trzecim secie, po znacznie lepszej grze, biało-czerwonym udało się wyjść na prowadzenie (wygrali 25:19). Czwarty set, po momentami całkiem niezłej grze reprezentacji Polski zakończył się wynikiem 25:22 - i biało-czerwoni wygrali cały mecz 3:1.
Grupę B wygrała Francja, która w poprzednim meczu wygrała z biało-czerwonymi 3:1, a dziś pokonała w takim samym stosunku Turcję - dzięki czemu zapisała na swoim koncie komplet zwycięstw. Polacy, podobnie jak Francuzi wygrali 3:1 z Turcją. Z Turkami wygrali również Słowacy (3:2).

Polacy wygrywając ze Słowakami zajęli drugie miejsce w grupie dzięki czemu unikną spotkania z Rosjanami w barażu o ćwierćfinał - zamiast ze Sborną zagramy o ćwierćfinał z Bułgarią. Z Rosjanami o ćwierćfinał zagrają Słowacy.