WTA Tokio: Radwańska z problemami, ale znowu wygrywa

WTA Tokio: Radwańska z problemami, ale znowu wygrywa

Agnieszka Radwańska (fot. Park Jin Hee / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Agnieszka Radwańska pokonała 7:6, 6:0 Kanadyjkę Aleksandrę Wozniak w meczu drugiej rundy turnieju WTA w Tokio. Polka w pierwszej partii była zmuszona do obrony czterech piłek setowych - podaje Sport.pl.
Najlepsza polska tenisistka była zdecydowaną faworytką spotkania. Radwańska wygrała w Tokio w 2011 roku, w zeszłym sezonie przegrała dopiero w finale. Mimo to krakowianka wyjątkowo męczyła się w pierwszym secie z kanadyjską rywalką. Czwarta rakieta świata wygrała dopiero po tie-breaku, w którym musiała obronić cztery setbole.

Porażka w pierwszej partii podłamała Wozniak. Kanadyjka w efekcie drugim secie przegrała do zera.

W trzeciej rundzie Agnieszka Radwańska zmierzy się z Dominuką Cibulkovą. Turniejowa szesnastka pokonała już w tym roku Polkę - w finale turnieju w Stanford.