WTA Pekin: Radwańska łatwo wygrywa w drugiej rundzie

WTA Pekin: Radwańska łatwo wygrywa w drugiej rundzie

Agnieszka Radwańska (fot. Andrzej $zkocki / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska pokonała w drugiej rundzie turnieju WTA w Pekinie Madison Keys 6:3, 6:2 i zapewniła sobie awans do trzeciej rundy.
Obie tenisistki rozpoczęły spotkanie od wyrównanej gry. Obie po kolei wygrywały swoje podania aż do stanu 4:3 dla Polki. Radwańska w tym momencie przełamała Keys i uciekła Amerykance na dwa podania. Po chwili krakowianka wygrała swoje podanie i zakończyła pierwszego seta.

Drugi set był znacznie bardziej widowiskowy. Radwańska od razu przełamała rywalkę, ale w kolejnym gemie straciła przewagę. Polka w następnym gemie jednak... znowu przełamała przełamała rywalkę, po czym wreszcie wygrała swoje podanie. Kolejne przełamanie dało jej komfortowe prowadzenie 4:1. Najlepsza polska tenisistka przewagi nie zmarnowała i wkrótce zakończyła całe spotkanie.

Mecz trwał godzinę i 17 minut. W trzeciej rundzie Radwańska zmierzy się z Poloną Hercog.