LM: Bayern pokazał moc i zdeklasował Manchester City

LM: Bayern pokazał moc i zdeklasował Manchester City

Arjen Robben zdobywa bramkę (fot. Sportimage / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Bayern Monachium pewnie pokonał na wyjeździe Manchester City 3:1 w spotkaniu grupy D piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bramki dla Bawarczyków strzelili Ribery, Mueller oraz Robben. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Negredo. Dzięki temu zwycięstwu Bayern z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.
Mecz o wiele lepiej rozpoczęli goście. W 3. minucie Ribery wypuścił lewą stroną Alabę, który dośrodkował w pole karne, ale Robben uderzył niecelnie. Cztery minuty później Ribery już otworzył wynik spotkania. Francuz zszedł do środka z lewej strony i uderzył potężnie na bramkę Harta. Anglik fatalnie interweniował i piłka znalazła się w siatce. W 17. minucie Alaba zdecydował się na indywidualną akcję, po której dośrodkował w pole karne. Piłkę wypiąstkował Hart, ale zrobił to na tyle niedokładnie, że ta znalazła się pod nogami Kroosa. Ten uderzył bez zastanowienia, ale futbolówka przeleciała obok słupka.

W 31. minucie kapitalną akcją popisał się Robben. Holender zdecydował się na rajd prawą stroną i bardzo mocno dograł wzdłuż bramki do Muellera, ale ten nie zdołał zamknąć akcji. Chwilę później Alaba znalazł się zupełnie niepilnowany w polu karnym. Obrońca Bayernu od razu uderzył na bramkę. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i trafiła wprost w ręce Harta.

Zobacz jak obrońcy tytułu rozbili The Citizens

Bayern podwyższył w 56. minucie. Dante przepięknie podał do Muellera, który idealnie urwał się obrońcom. Napastnik Bayernu wyszedł sam na sam z bramkarzem, przyjął piłkę i bez problemu pokonał Harta. Cztery minuty później "Bawarczycy" zadali kolejny cios. Robben otrzymał podanie z głębi pola i popędził na bramkę Harta. Holender minął jeszcze obrońców i potężnym strzałem zdobył bramkę. Chwilę później Robben ponownie popędził skrzydłem, zszedł do środka i uderzył bez zastanowienia, ale tym razem Hart zdołał sparować strzał.

W 77. minucie goście powinni zdobyć kolejną bramkę, ale Mueller trafił w słupek. Sytuacja szybko się zemściła, bowiem 120 sekund później odpowiedzieli gospodarze. Negredo piętką zwiódł obrońcę, zrobił krok do środka i kapitalnym strzałem pokonał Neuera. Piłka odbiła się jeszcze od wewnętrznej strony słupka i wpadła do bramki obok interweniującego bramkarza. Tuż przed zakończeniem spotkania czerwoną kartką został ukarany Boateng, który musiał ratować się faulem aby nie dopuścić do sytuacji sam na sam. Z rzutu wolnego uderzał Silva, ale trafił w poprzeczkę, zaś dobitka Toure była bardzo niecelna. W 89. minucie Milner przeprowadził indywidualną akcję lewym skrzydłem i idealnie dośrodkował w pole karne, ale Negredo uderzył minimalnie obok bramki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Bayern Monachium zasłużenie pokonał na wyjeździe Manchester City i prowadzi w grupie D Ligi Mistrzów. Obrońcy tytułu pod wodzą Pepa Guardioli udowadniają, że wracają do swojej najwyższej formy.