El. MŚ: Hiszpania wymęczyła trzy punkty i jest jedną nogą na mundialu

El. MŚ: Hiszpania wymęczyła trzy punkty i jest jedną nogą na mundialu

Gerard Pique (fot. EXPA/ Alterphotos/ Blanco / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Hiszpania pokonała w wielkich bólach Białoruś 2:1 i jest bliska zapewnienia sobie awansu na przyszłoroczny mundial. Gole dla mistrzów świata i Europy zdobyli Xavi oraz Negredo.
Gospodarze kibicom na Majorce kazali czekać na bramkę aż godzinę - wynik meczu otworzył dopiero w 61. minucie Xavi po asyście Gerarda Pique. Hiszpanie poszli za ciosem - w 78. minucie po kombinacyjnej akcji piłkę głową do siatki skierował Alvaro Negredo. Gości z Białorusi stać było jednak na gola kontaktowego - w 89. minucie Victora Valdesa pokonał Siergiej Kornilenko.

Mistrzowie świata na jedną kolejkę spotkań przed końcem eliminacji mają trzy punkty przewagi nad Francją i nieznacznie lepszy bilans bramkowy. Bezpośredni awans na mundial wydaje się być formalnością dla La Roja, którzy na zakończenie eliminacji zmierzą się z Gruzją.