El. MŚ: Argentyna bez Messiego nie zwalnia tempa

El. MŚ: Argentyna bez Messiego nie zwalnia tempa

El. MŚ: Argentyna bez Messiego nie zwalnia tempa (fot. E]Martin Zabala / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Argentyna, która już zapewniła sobie awans na brazylijski mundial, nie zwalnia tempa. Lider eliminacji strefy CONMEBOL pokonał Peru 3:1.
Rozegrane w Buenos Aires spotkanie źle rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w 21. minucie gości na prowadzenie wyprowadził napastnik Bayernu Monachium, Claudio Pizarro. Albicelestes wyrównali już dwie minuty później dzięki trafieniu Ezequiela Lavezziego. Napastnik PSG dał swojej drużynie prowadzenie w 35. minucie. Formalności dopełnił tuż po przerwie Rodrigo Palacio.

W meczu nie wziął udziału Lionel Messi. Argentyński gwiazdor przed przerwą reprezentacyjną doznał kontuzji i nie udał się na zgrupowanie. Argentyńczycy na jeden mecz przed końcem eliminacji prowadzą w grupie południowoamerykańskiej i są pewni wyjazdu na brazylijski mundial.