El. ME U-21: młodzieżówka radzi sobie lepiej od drużyny Fornalika

El. ME U-21: młodzieżówka radzi sobie lepiej od drużyny Fornalika

Michał Żyro i Dominik Furman (fot. MICHAL NOWAK / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Prowadzona przez Marcina Dornę reprezentacja Polski U-21 pewnie pokonała na stadionie Cracovii Szwecję 2:0. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli w pierwszej połowie Dominik Furman oraz Michał Żyro.
Polscy młodzieżowcy od początku spotkania bardzo dobrze prezentowali się na tle faworyzowanych Szwedów i nie mieli problemów z konstruowaniem groźnych akcji. Wynik meczu otworzył w 33. minucie Dominik Furman. Młody Legionista wstrzelił piłkę w pole karne po rzucie wolnym - nikt jednak nie przeciął toru jej lotu, a zdezorientowany bramkarz Szwedów nie był w stanie skutecznie interweniować. Dziewięć minut później było 2:0 - kapitalnym uderzeniem spoza pola karnego popisał się krytykowany w ostatnim czasie Michał Żyro.

Po zmianie stron wynik nie uległ zmianie. Końcówka spotkania należała do Szwedów, którzy byli znacznie lepiej przygotowani fizycznie, ale nie byli w stanie zdobyć nawet jednej bramki. W bramce doskonale spisywał się bowiem Jakub Szumski - bramkarz gliwickiego Piasta kilkakrotnie ratował polską drużynę.

Dzięki wygranej ze Szwecją reprezentacja U-21 wróciła na pierwsze miejsce w grupie siódmej eliminacji mistrzostw Europy. Wiceliderem jest Turcja.