WTA Luksemburg: szalony mecz Piter. Polka walczyła ponad 3 godz. i przegrała

WTA Luksemburg: szalony mecz Piter. Polka walczyła ponad 3 godz. i przegrała

Katarzyna Piter (fot. Jan McIntyre / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
To był prawdziwy mecz na wyniszczenie - w ćwierćfinale turnieju WTA w Luksemburgu Katarzyna Piter przegrała z Anniką Beck. Pojedynek trwał trzy godziny i dwanaście minut! Polska tenisistka spotkanie mogła wygrać - w ostatnim secie zmarnowała jednak piłkę meczową.
Pierwszy set zakończył się stosunkowo łatwą wygraną Niemki, która pokonała Polkę do trzech. Emocje rozpoczęły się dopiero w drugiej partii.

Piter rozpoczęła drugiego seta doskonale - od przełamania i prowadzenia 2:0. To był jednak dopiero początek emocji, ponieważ pięć kolejnych gemów Polka przegrała. Jakby tego było mało, Piter nie poddała się i straty... odrobiła! Polska tenisistka, choć przegrywała już 2:5, doprowadziła do tie-breaka, którego łatwo wygrała do trzech.

Trzecia partia to już gra na wyniszczenie. Tenisistki po raz kolejny doprowadziły do tie-breaka, w którym minimalnie lepsza (7:5) okazała się wyżej notowana Niemka. Co ważne, Polka przy stanie 6:5 miała break-pointa i jednocześnie piłkę meczową - nie wykorzystała jej jednak.

Cały mecz trwał trzy godziny i dwanaście minut. Wycieńczona Piter może być jednak zadowolona - dla pochodzącej z Poznania tenisistki ćwierćfinał turnieju ATP to najlepszy wynik w karierze.