Bundesliga: Błaszczykowski wszedł i strzelił!

Bundesliga: Błaszczykowski wszedł i strzelił!

Pierre-Limerick Aubameyang (fot. EXPA/ Eibner/ Grimme / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Pierre-Limerick Aubameyang dał prowadzenie Borussii Dortmund w prestiżowych derbach Zagłębia Ruhry. Aubameyang zdobył gola w 14. minucie. Na 2:0 dla Borussii podwyższył w 51. minucie Nuri Sahin. W 62. minucie Max Meyer zdobył gola kontaktowego dla Schalke 04. W 71. minucie na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski - a trzy minuty później Polak strzelił trzecią bramkę dla drużyny z Dortmundu.
W 25. minucie Schalke miało znakomitą okazję do zdobycia gola - ale Roman Weidenfeller obronił rzut karny wykonywany przez Kevina Prince Boatenga. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla wicemistrzów Niemiec.

Borussia Dortmund i Schalke 04 Gelsenkirchen reprezentują w tym sezonie Niemcy w rozgrywkach Ligi Mistrzów.