Serie A: Roma śrubuje rekord, Glik strzela gola

Roma imponuje w tym sezonie formą (fot. AGENZIA ALDO LIVERANI SAS / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
AS Roma wygrała 1:0 z Chievo Werona w 10. kolejce Serie A i tym samym poprawiła ustanowiony przez siebie przed tygodniem rekord liczby kolejnych wygranych spotkań w lidze. W tym sezonie zespół z Rzymu w Serie A odnosi jak dotąd same zwycięstwa.
Zwycięstwo ekipie z Rzymu zapewnił Marco Boriello, który zdobył gola w 68. minucie. Po 10. kolejkach Roma prowadzi w Serie A mając na koncie 30 punktów - o pięć punktów więcej niż drugie w tabeli Napoli. Roma może się też pochwalić imponującą skutecznością w obronie - w 10 spotkaniach straciła zaledwie jednego gola.

Mieszane uczucia może mieć po 10. kolejce Serie A Kamil Glik. Polakowi udało się zdobyć gola w 7. minucie spotkania z Livorno, dzięki czemu Torino prowadziło w wyjazdowym meczu już 2:0, ale potem kierowana przez niego obrona okazała się wyjątkowo nieszczelna i mecz zakończył się remisem 3:3.