El. MŚ: cudu nie było. Urugwaj ma awans w kieszeni

El. MŚ: cudu nie było. Urugwaj ma awans w kieszeni

Edinson Cavani (fot. Nicolas Celaya / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Urugwaju pokonała na wyjeździe Jordanię aż 5:0 w pierwszym meczu barażowym i jest praktycznie pewna wyjazdu na przyszłoroczny mundial - podaje Sport.pl. Rewanżowe spotkanie będzie tylko formalnością.
Goście, choć nie zachwycali grą w pierwszej połowie, zdobyli pierwszą bramkę już w 22. minucie meczu po strzale Edinsona Cavaniego. Bramkarz Mahamad Shatnawi odbił piłkę wprost pod nogi Maximiliano Pereiry, który szybko umieścił ją w bramce. Tuż przed przerwą - w 42. minucie - na 2:0 podwyższył Cristian Stuani, który wykorzystał podanie od Nicolasa Lodeiro.

Po zmianie stron piłkarze z Ameryki Południowej dokończyli dzieła. Kolejne gole padły w 69., 78. i 90. minucie, a zdobyli je odpowiednio Nicolas Lodeiro, Cristian Rodriguez oraz Edinson Cavani.

Dzięki wygranej 5:0 Urugwajczycy mogą być już praktycznie pewni udziału w przyszłorocznym mundialu. Wtorkowy rewanż w Ameryce Południowej będzie tylko formalnością.