Reprezentacja Polski wygrała 3:1. Polacy o krok od Mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski wygrała 3:1. Polacy o krok od Mistrzostw Europy

Polscy piłkarze po zwycięstwie nad Grecją (fot. MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / Newspix.pl ) Źródło: Newspix.pl
Piłkarska reprezentacja Polski U-21 pokonała Greków 3:1, dzięki czemu przybliżyła się do awansu na Mistrzostwa Europy w 2015 roku oraz szerzej otworzyła drzwi do wyjazdu na Olimpiadę w Rio.
Polski zespół dominował na boisku przy ulicy Kałuży w Krakowie od początku spotkania, jednak Arkadiuszowi Milikowi brakowało dokładności. Jednak to napastnik Augsburga zaaplikował graczom z Grecji 3 bramki, zdobywając hat-tricka.

Pierwsze trafienie dla Polski to 61. minuta i przecięcie strzału Dziwnela przez Milika, który wpakował futbolówkę do siatki bezradnego Dioudisa. 2:0 zrobiło się w 78. minucie, gdy Milik dobił strzał Lewandowskiego, poprawiając sobie i kibicom humor po poprzeczce którą zanotował 3 minuty wcześniej.

Po błędach Golli i Furmana, Karelis zdobył gola kontaktowego w 84. minucie. Naprawdę groźnie zrobiło się w 89.minucie gdy sędzia po fauli Golli podyktował rzut karny dla Greków. Potouridis wykonujący jedenastkę podarował jednak Polakom prezent pudłując. Polacy odpowiedzieli natychmiast strzałem Milika z dystansu, który wpadł tuż pod poprzeczkę.

Dzięki zwycięstwu Polska po 7 meczach ma 15 punktów i prowadzi w tabeli. Druga jest Turcja z 10 punktami oraz 5 rozegranymi meczami. Przed nami jeszcze rewanż z Grecją. Jeśli wygramy grupę lub zajmiemy drugie miejsce i będziemy jednym z czterech zespołów z najlepszym bilansem awansujemy do play-off, które wyłonią finalisów. Cztery najlepsze zespoły z Europy pojadą na Igrzyska.