Francja podniosła się z kolan i jedzie na mundial

Francja podniosła się z kolan i jedzie na mundial

Franck Ribery (fot. Maloletka,Evgeniy / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Francji odrobiła z nawiązką straty z pierwszego spotkania i pokonała Ukrainę 3:0 w drugim meczu barażowym o udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata. Dzięki wygranej "Trójkolorowi" zapewnili sobie udział w brazylijskim mundialu.
W piątek Francuzi nieoczekiwanie przegrali na Ukrainie 0:2 i byli bardzo blisko pożegnania się z przyszłorocznymi mistrzostwami świata. "Trójkolorowi" podnieśli się jednak z kolan i pokonali Ukraińców na Stade de France 3:0.

Strzelanie rozpoczął w 22. minucie Sakho, dwanaście minut później na 2:0 podwyższył Benzema. W tym momencie gospodarze mieli odrobione straty. O wyjeździe Francuzów na mundial zadecydował... Husiew, który w 72. minucie umieścił piłkę we własnej bramce.

Dzięki wygranej reprezentacja Francji została pierwszym w historii zespołem, który w dwumeczu barażowym był w stanie odrobić taką stratę.