T-ME: siedem goli w Krakowie - Lech gromi

T-ME: siedem goli w Krakowie - Lech gromi

Lech Poznań rozgromił Cracovię na jej stadionie (fot. T-Mobile Ekstraklasa/x-news.pl)
Lech Poznań wygrał w Krakowie z Cracovią aż 6:1. To największa porażka drużyny z Krakowa od 43 lat (w 1970 roku Cracovia przegrała w II lidze z Hutnikiem 1:7).
Cracovia zagrała z Lechem bez dwóch podstawowych ofensywnych graczy: Dawida Nowaka i Saidiego Ntibazonkizy. Kontuzjowanych graczy starał się godnie zastąpić Vladimir Bojlević, który jednak czterokrotnie (!) trafiał w słupek, a raz sędzia nie uznał mu prawidłowo zdobytego gola. Z kolei Lech był w tym meczu niezwykle skuteczny - w I połowie niemal każdy celny strzał na bramkę Cracovii kończył się golem dla "Kolejorza" (zdobywali je kolejno: Kaspar Hamalainen, Gergo Lovrencsis i Mariusz Kamiński). W II połowie Cracovii udało się zdobyć honorową bramkę, po strzale Bartłomieja Dudzica, ale Lech odpowiedział na nią kolejnymi trzema trafieniami: tym razem gole zdobywali Łukasz Teodorczyk, Rafał Murawski i Bartosz Ślusarski.