Lillehammer: Stoch drugi w kwalifikacjach

Lillehammer: Stoch drugi w kwalifikacjach

Kamil Stoch (fot. Dawid Markysz / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Stefan Hula, Kamil Stoch, Jan Ziobro, Maciej Kot, Piotr Żyła i Krzysztof Biegun wystartują w sobotnim konkursie PŚ w skokach w Lillehammer. Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął Kamil Stoch, który przegrał z Richardem Freitagiem o zaledwie 0,2 pkt - podaje Sport.pl.
Piątkowe kwalifikacje odbyły się przy dobrej pogodzie. Skoczkom towarzyszyły tylko delikatne podmuchy wiatru, który nie miały wpływu na wyniki sportowców.

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Kamil Stoch. Mistrz świata z Val di Fiemme był drugi w gronie zawodników, którzy musieli walczyć o prawo startu w konkursie. Polak oddał skok na odległość 100 metrów, ale przegrał o 0,2 punktu z Richardem Freitagiem, który wylądowało 1,5 metra wcześniej.

W konkursie wezmą udział Stefan Hula, Kamil Stoch, Jan Ziobro, Maciej Kot, Piotr Żyła i Krzysztof Biegun, który jako lider PŚ... oddał najgorszy skok.