Niesamowite Polki pokonały Francję! Historyczny półfinał MŚ

(fot.Norbert Bartczak/newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Polskie szczypiornistki pokonały faworyzowane Francuzki w ćwierćfinale mistrzostw świata 22:21 i są już w najlepszej czwórce turnieju. To historyczny sukces damskiej piłki ręcznej w Polsce.
Mecz dobrze rozpoczął się dla Francuzek, które szybko wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Polki straty jednak odrobiły i to z nawiązką - od stanu 5:5 biało-czerwone szczypiornistki zdobyły pięć punktów z rzędu, a ich rywalki nie mogły poprawić swojego stanu przez aż trzynaście minut. Wypracowana przewaga pozwoliła zakończyć Polkom pierwszą połowę meczu na prowadzeniu 11:8.

Były trener polskich szczypiornistek: W tej chwili nie ma dla nich żadnych granic

W drugiej części meczu Francuzki systematycznie odrabiały straty. Polki w 52. minucie miały trzybramkowe prowadzenie (21:18). Przy stanie 21:19 polskie szczypiornistki musiały grać w osłabieniu, a Baunouin wykorzystała rzut karny. Po chwili karę indywidualną otrzymała jednak także jedna z Francuzek. Wtedy Siódmak zdobyła gola na 22:20.

W tym momencie podopieczne trenera Rasmussena były już bardzo blisko finału. Reprezentantki Francji odpowiedziały jeszcze trafieniem Pineau na kilka sekund przed końcem spotkania, ale Polki nawet nie wznowiły już gry. Mecz zakończył się wygraną Polek 22:21, a faworyzowane Francuzki pożegnały się z turniejem. To historyczny sukces polskiego szczypiorniaka pań - jeszcze nigdy polskie piłkarki ręczne nie grały w półfinale mistrzostw świata.

Rywalkami w meczu o finał polskich szczypiornistek będą zwyciężczynie meczu Norwegia - Serbia.