Legia nie zdobędzie czwartego Pucharu Polski z rzędu

Legia nie zdobędzie czwartego Pucharu Polski z rzędu

Zawodnicy Górnika Zabrze (fot. LUKASZ LASKOWSKI / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Górnik Zabrze w hitowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski pokonał 3:1 Legię Warszawa - podaje Sport.pl. Aktualni mistrzowie Polski w ostatnich latach wygrali te rozgrywki trzy razy z rzędu.
Mecz dwóch najlepszych zespołów po rundzie jesiennej T-Mobile Ekstraklasy był ostatnim akcentem piłkarskim tej jesieni w Polsce.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla Gospodarzy - Górnik wyszedł na prowadzenie już w 4. minucie. Krzysztof Mączyński uderzył z dystansu i trafił w słupek, a po chwili piłkę już do bramki skierował Mateusz Zachara. Oszołomieni Legioniści nie potrafili znaleźć sposobu na odpowiedź.

Po zmianie stron Górnik nadal był skuteczniejszy. Gospodarze zepchnęli obrońców tytułu do obrony i zdobyli drugą bramkę w 60. minucie. Wojciech Łuczak zdecydował się na strzał z ponad 20 metrów. Silnie uderzona piłka wpadła tuż pod poprzeczkę.

Jedenaście minut Legioniści wreszcie zdobyli gola dzięki doskonałemu uderzeniu z rzutu wolnego Helio Pinto. Zespół Jana Urbana wyczuł swoją szansę i zdecydowanie zaatakował. Pod koniec meczu to jednak gospodarze zdobyli trzeciego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Przemysław Oziębała.

Dzięki wygranej zabrzanie wyeliminowali z Pucharu Polski zespół, który w ostatnich latach zdobywał to trofeum trzy razy z rzędu. W ćwierćfinale Górnik zmierzy się z Zawiszą Bydgoszcz. Ten dwumecz odbędzie się jednak dopiero w marcu.