Polki powalczą o brązowe medale. Zadecydowała pierwsza połowa

Polki powalczą o brązowe medale. Zadecydowała pierwsza połowa

Karolina Szwed-Orneborg w ataku (fot. NORBERT BARCZYK / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Polskie szczypiornistki przegrały z Serbkami 18:24 w półfinale mistrzostw świata. Gospodynie turnieju rozegrały lepsze spotkanie i zasłużenie awansowały do wielkiego finału. Biało-czerwone zagrają w niedzielę o brązowe medale z Dunkami lub Brazylijkami.
Obie drużyny bardzo nerwowo rozpoczęły spotkanie i miały problem ze skutecznością. Po dziewięciu minutach meczu padły dopiero cztery bramki. Pierwsze emocje opanowały jednak wspierane z trybun gospodynie turnieju i zaczęły uciekać zagubionym Polkom. Dzięki genialnej Tomasević, która w bramce miała przez długi czas ponad 70 proc. skuteczności, Serbki regularnie budowały swoją przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się ich zdecydowaną wygraną - 14:6.

Zobacz jak Polki przegrały walkę o finał MŚ

Po zmianie stron Polki nadal źle grały. W pewnym momencie gospodynie miały dziesięć punktów przewagi, a biało-czerwone szczypiornistki nie były w stanie zdobyć punktu przez kwadrans! Wreszcie drużyna trenera Rasmussena się przełamała dzięki postawie skutecznej w ataku Szwed-Orneborg. Polki nie dały jednak rady odrobić strat i mecz zakończył się wygraną Serbek 24:18 - i była to wygrana zdecydowanie zasłużona.

W meczu o brązowe medale Polki zmierzą się z gorszymi z drugiego półfinału, w którym zagrają reprezentacje Danii i Brazylii.