Premier League: Manchester United w końcu wygrywa na Old Trafford

Premier League: Manchester United w końcu wygrywa na Old Trafford

Adnan Januzaj (fot. Philip Oldham / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Manchester United pokonał West Ham United 3:1 w meczu 17. kolejki Premier League. "Czerwone Diabły" po dwóch porażkach z rzędu na własnym stadionie wreszcie zadowoliły swoich kibiców.
Gospodarze objęli prowadzenie w 26. minucie meczu. Welbeck świetnie odegrał piętką piłkę do Rooneya, który po chwilę odwdzięczył się - już w polu karnym - podaniem zwrotnym. Napastnik gospodarzy uderzył z dość ostrego kąta na dalszy słupek i otworzył wynik meczu. W 36. minucie na 2:0 podwyższył Januzaj. Młody Belg otrzymał dobre podanie na lewą stronę pola karnego, jednym zwodem oszukał obrońcę West Hamu i technicznie uderzył na dalszy słupek.

"Czerwone Diabły" kontynuowały napór po zmianie stron. W 72. minucie Rooney przyjął piłkę w szesnastce rywali i przytomnie odegrał do Younga. Reprezentant Anglii atomowym wolejem z kilkunastu metrów umieścił futbolówkę w samym okienku bramki.

Na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry honorowe trafienie dla gości zanotował Cole, który wykorzystał nieudaną pułapkę offside'ową mistrzów Anglii i sam na sam z De Geą uderzył do bramki pomiędzy nogami golkipera.

Dzięki zwycięstwu Manchester United przerwał niekorzystną passę na własnym stadionie. Zespół Davida Moyesa dwa poprzednie mecze na Old Trafford - z Evertonem i Newcastle - przegrał 0:1.