Puchar Hopmana: Radwańska i Panfil pokonali Kanadyjczyków

Puchar Hopmana: Radwańska i Panfil pokonali Kanadyjczyków

Agnieszka Radwańska (fot. JAKUB GRUCA / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Kolejna wygrana Polaków w Pucharze Hopmana. Agnieszka Radwańska i Grzegorz Panfil pokonali Eugenie Bouchard i Milosa Raonicia w drugim spotkaniu grupy A. Polscy tenisiści wygrali swoje mecze indywidualne, ale przegrali w mikście - podaje Sport.pl.
Na rozpoczęcie pojedynku Agnieszka Radwańska nie bez kłopotów pokonała Eugenie Bouchard 6:3, 6:7, 6:2. Krakowianka mogła zakończyć spotkanie w dwóch setach, ale w drugiej partii nie potrafiła wykorzystać trzech meczbolów.

Olbrzymią niespodziankę sprawił Grzegorz Panfil, który pokonał jedenastego w rankingu ATP Milosa Raonicia. W pierwszej partii obaj zawodnicy konsekwentnie wygrywali swoje podania. W tie-breaku znacznie lepiej zaprezentował się jednak Polak i wygrał go 7:1. Druga partia to koncert gry Panfila, który przełamał rywala już w drugim gemie, utrzymał przewagę i wygrał seta 6:3 i całe spotkanie 2:0.

Kanadyjczycy lepsi od polskiej pary byli tylko w mikście. Radwańska i Panfil przegrali z Bouchard i Raoniciem 3:6, 7:5, 3:10. Biało-czerwoni byli jednak pewni wygranej już przed tym pojedynkiem.

Polacy we czwartek rozegrają decydujący o awansie mecz z Australią.