Australian Open: Przysiężny przegrał w II rundzie. Przeszkodził upał i... deszcz

Australian Open: Przysiężny przegrał w II rundzie. Przeszkodził upał i... deszcz

Michał Przysiężny (fot. fot. Ivan Arlandis / Actionplus / Foto Olimpik / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Pomimo bardzo korzystnego układu drabinki Michał Przysiężny przegrał już w drugiej rundzie Australian Open. 29-letni Polak odpadł z Francuzem Stephanem Robertem w czterech setach 6:7, 1:6, 7:6, 1:6. Spotkanie przerywano dwukrotnie - raz z powodu upałów, raz z powodu... opadów deszczu.
Mecz najpierw przerwano na ponad trzy godziny z powodu upałów - w Melbourne temperatura w trakcie dnia nadal przekracza 40 stopni Celsjusza. Druga przerwała miejsce już wieczorem, kiedy spadł z kolei deszcz. W efekcie wszystkie mecze, które odbywały się na niezadaszonych obiektach, trzeba było przerwać.

Dla "Ołówka" druga runda Australian Open to najlepszy wynik w karierze. Polak miał jednak na tyle dobry układ w drabince, że do IV rundy nie mógł trafić na wyżej notowanego od siebie tenisistę.