Kadra ligowców pokonała Norwegów. Pierwsza wygrana Nawałki

Tomasz Brzyski uderza nożycami (fot. LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Polski w ligowym składzie pokonała Norwegię 3:0. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Tomasz Brzyski, Michał Kucharczyk oraz Karol Linetty. To pierwsza wygrana polskiej reprezentacji pod wodzą Adama Nawałki.
Mecz lepiej rozpoczęli Norwegowie, którzy na tle wyraźnie spiętych Polaków swobodniej poruszali się po boisku. Biało-czerwoni po opanowaniu nerwów szybko przejęli inicjatywę, a wynik otworzył w 21. minucie Tomasz Brzyski. Legionista zaledwie minutę po zmarnowanej stuprocentowej okazji Łukasza Teodorczyka zdecydował się na strzał z 35 metrów. Piłka przełamała ręce fatalnie interweniującego bramkarza Norwegów i wpadła do siatki.

Po zmianie stron Polacy dalej atakowali - w 47. minucie na 2:0 podwyższył Michał Kucharczyk. Sytuację wypracował mu klubowy kolega Jakub Wawrzyniak, który efektownym zwodem ograł rywala, wszedł w pole karne i wyłożył Kucharczykowi piłkę przed bramkę. Legionista musiał tylko dołożyć nogę.

Wynik meczu ustalił w 56. minucie Karol Linetty. Norwescy obrońcy po dośrodkowaniu wybili futbolówkę prosto pod jego nogi. Lechita z kilkunastu metrów przymierzył w okolice lewego słupka i technicznym strzałem wpisał się na listę strzelców.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. To pierwsza wygrana reprezentacji Polski pod wodzą Adama Nawałki.