To był cud!! Polacy wygrali z Białorusią podczas Mistrzostw Europy

To był cud!! Polacy wygrali z Białorusią podczas Mistrzostw Europy

Sławomir Szmal (fot.Michal Nowak.newpix.pl)
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej wygrała mecz przeciwko reprezentacji Białorusi 31:30 podczas rozgrywanych w Danii Mistrzostw Europy.
Polacy wygrali z Białorusinami 31:30, mimo że na kilka minut przed końcem przegrywali 3 bramkami.

Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Polaków 14:13. Najwięcej trafień dla Polskiego zespołu zaliczył Mariusz Jurkiewicz – 8. Dla Białorusinów najlepiej rzucał  Rutenka pokonując polskiego bramkarza 9 razy.

Na 10 sekund przed końcem spotkania na tablicy wyników był remis, a sędziowie wstrzymali grę po faulu na Polaku. Dzięki rzutowi Jurkiewicza na 2 sekundy przed końcem spotkania udało się wygrać mecz i zdobyć 2 punkty. Białoruski zawodnik trafił jeszcze rzutem przez całe boisko do bramki Polaków, jednak sędziowie uznali, że piłka wpadła po upłynięciu czasu spotkania. Ostatnią akcję reprezentacji Polski rozegrali bez bramkarza, ponieważ decyzją trenera boisko opuścił Sławomir Szmal, a wszedł zawodnik z pola.