ME piłkarzy ręcznych. "Chorwaci zawsze są krok przed nami"

Według byłego selekcjonera reprezentacji Polski szczypiornistów Daniela Waszkiewicza biało-czerwoni po wygranej ze Szwecją nie powinni popadać w przesadny optymizm.
Waszkiewicz: Szwedzi nie mieli nic do powiedzenia, ale Chorwaci zawsze byli krok przed nami

Polscy szczypiorniści pokonali Szwecję 35:25 w spotkaniu drugiej rundy mistrzostw Europy. Polacy jeszcze przed przerwą zdołali objąć prowadzenie. W drugiej połowie prowadzenia już nie oddali, głównie za sprawą naszego bramkarza Piotra Wyszomirskiego. 26-letni zawodnik obronił 53 procentów rzutów i został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

- On już w poprzednich mistrzostwach miewał przyzwoite mecze, ale teraz wzniósł się na wyżyny - przyznał były trener kadry Daniel Waszkiewicz. Jego zdaniem piłkarze Michaela Bieglera nie mogą jednak popaść w zbytni optymizm, ponieważ ich kolejny rywal w walce o półfinał czempionatu jest niezwykle groźny. - Chorwaci pokazali już w historii, że zawsze są krok przed nami. Trzeba z nimi zagrać równo i bojowo od pierwszej do sześćdziesiątej minuty - podkreślił Waszkiewicz.