Puchar Niemiec: Borussia w półfinale. Aubameyang bohaterem

Puchar Niemiec: Borussia w półfinale. Aubameyang bohaterem

Aubameyang i Sahin (fot. Henning Angerer / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Borussia Dortmund pokonała 1:0 Eintracht Frankfurt i awansowała do półfinału Pucharu Niemiec. Jedyną bramkę pod koniec meczu zdobył Pierre-Emerick Aubameyang - podaje Sport.pl.
Dortmundczycy mieli przewagę we Frankfurcie przez większość czasu gry, ale byli we wtorkowy wieczór wyjątkowo nieskuteczni. Długo zanosiło się na dogrywkę, ale w 83. minucie spotkania Aubameyang wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i zdobył bramkę strzałem głową.

Cały mecz rozegrali Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Polski napastnik miał kilka niezłych okazji strzeleckich, ale często w kluczowych momentach decydował się na oddanie piłki.

Dzięki wygranej wicemistrzowie Niemiec awansowali do półfinału Pucharu Niemiec. Losowanie odbędzie się w środę.