Bundesliga: Borussia przegrała, Lewandowski bez gola

Roman Weidenfeller (fot. EXPA/ Eibner/ Laegler / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Borussia Dortmund przegrała na swoim stadionie ze swoją imienniczką z Moenchengladbach 1:2 w meczu 25. kolejki Bundesligi. Gole dla gości zdobyli w pierwszej połowie Raffael i Kruse. Po zmianie stron ze strony BVB odpowiedział tylko Jojić - podaje Sport.pl.
Goście wyszli na prowadzeni w 31. minucie meczu. Raffael po ładnej akcji podał do Hermanna, ktróy po chwili odegrał mu piłkę. Raffael prawdopodobnie chciał przyjąć piłkę, ale zrobił to tak, że... wpadła do bramki przy słupku. Dziewięć minut później było 2:0. Fenomenalną akcją popisał się Kruse, który z łatwością minął Piszczka i Weidenfellera, po czym skierował piłkę do pustej siatki.

Po zmianie stron odpowiedział Jojić, który w 77. minucie umieścił piłkę w bramce ter Stegena. Po rzucie rożnym jeden z obrońców gości wybił piłkę. Ta trafiła do Jojicia, który uderzył z półwoleja. Choć goście od 69. minuty po czerwonej kartce dla Nordtveita grali w osłabieniu, wicemistrzowie Niemiec nie zdołali nawet wyrównać i przegrali kolejne spotkanie w tym sezonie.

Cały mecz rozegrał Robert Lewandowski, ale nie wpisał się na listę strzelców. Łukasz Piszczek został z kolei zmieniony w 67. minucie.