LM: Chelsea broni honoru Premier League i jest w ćwierćfinale

LM: Chelsea broni honoru Premier League i jest w ćwierćfinale

Chelsea pokonała Galatasaray na Stamford Bridge 2:0 w meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów i awansowała do ćwierćfinałów. "The Blues" mogą być jedynym angielskim zespołem, który dojdzie do tego etapu rozgrywek.
Gospodarze wyszli już w 4. minucie na prowadzenie po golu Eto'o, który wykorzystał podanie Oscara i uderzył po długim rogu. Muslera futbolówki sięgnął, ale ta i tak wpadła do bramki. Był to 30. gol Kamerunczyka w Lidze Mistrzów.

Druga bramka dla zespołu Jose Mourinho padła w 42. minucie. Po rzucie rożnym najpierw uderzył Terry, a odbitą piłkę przez Muslerę do bramki wpakował Cahill.

Druga połowa spotkania przebiegła bardzo spokojnie. Chelsea pokonała Galatasaray 2:0 i po remisie w Stambule awansowała do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. "The Blues" mogą być jedynym zespołem z Anglii na tym etapie rozgrywek - Arsenal i Manchester City już odpadły, a Manchester United pierwsze spotkanie z Olympiakosem przegrał 0:2.