LM: Cenny remis Manchesteru United, Bayern kończył w dziesiątkę

LM: Cenny remis Manchesteru United, Bayern kończył w dziesiątkę

Toni Kroos i Wayne Rooney (fot. Simon Stacpoole / Offside / Foto Olimpik / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Manchester United zremisował na Old Trafford z Bayernem Monachium 1:1 w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów. Wynik spotkania otworzył w 58. minucie Vidić. Bawarczycy doprowadzili do remisu już w 67. minucie po trafieniu Schweinsteigera. Strzelec gola dla Bayernu w końcówce spotkania dostał czerwoną kartkę i goście kończyli spotkanie w osłabieniu.
Gospodarze w mediach byli skazywani na pożarcie, ale to właśnie oni mogli zaliczyć wymarzony początek. Już w 3. minucie Welbeck trafił do siatki, ale sędzia stwierdził, że gracz "Czerwonych Diabłów” wcześniej faulował rywala w trakcie o piłkę i bramka nie została uznana.

Bayern wkrótce przejął inicjatywę i zepchnął gospodarzy do głębokiej defensywy. Podopieczni Davida Moyesa liczyli głównie na grę z kontry, ale Bawarczycy swobodnie rozgrywali piłkę nie pozwalając gospodarzom rozwinąć skrzydeł. Obie ekipy próbowały strzelać z dystansu, jednak zdecydowanie brakowało im precyzji. Najlepszą sytuację w pierwszej części spotkania miał Welbeck, który w 40. minucie po podaniu Rooneya stanął oko w oko z Neuerem. Zawodnik United chciał lekko podciąć piłkę nad golkiperem Bayernu, ale ten nie położył się na murawie, wyczekał Welbecka do końca i uratował swój zespół przed utratą gola.

Zobacz jak padł remis na Old Trafford

Po zmianie stron w końcu zobaczyliśmy bramki. W 58. minucie po dośrodkowaniu Rooneya z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Vidić, który trącił futbolówkę głową i pokonał Neuera. Gospodarze cieszyli się z prowadzenia do 67. minuty. Mandżukić zgrał piłkę w polu karnym do Schweinsteigera, który uderzył nie do obrony pod poprzeczkę.

Bawarczycy za wszelką cenę chcieli zdobyć drugiego gola, ale obrona "Czerwonych Diabłów" prezentowała się zbyt solidnie. W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, obejrzał Schweinsteiger. Manchester w przewadze pograł zaledwie kilka minut, ponieważ sędzia zakończył spotkanie, a na tablicy wyników pozostał remis 1:1.

Rewanż na Allianz Arenie zostanie rozegrany 9 kwietnia. Lepszą sytuację wyjściową przed tym spotkaniem mają goście, którzy wywieźli z Old Trafford bramkowy remis.