Puchar Davisa: Fyrstenberg i Matkowski wygrali pięciosetowy bój!

Puchar Davisa: Fyrstenberg i Matkowski wygrali pięciosetowy bój!

Puchar Davisa: Fyrstenberg i Matkowski wygrali pięciosetowy bój! (fot. MAREK BICZYK / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg pokonali 6:7, 7:6, 4:6, 7:6, 6:4 Marina Draganję i Mate Pavicia w deblowym starciu podczas meczu Polska - Chorwacja w Pucharze Davisa. Dzięki wygranej polska drużyna zachowała szanse na awans do meczu barażowego o grupę światową.
Trwające niemal cztery godziny spotkanie było niezwykle wyrównane. Aż trzy z pięciu setow kończyły się po tie-breaku. W pierwszej partii żadna z drużyn nie była w stanie przełamać rywali. W tie-breaku znacznie lepsi okazali się jednak Chorwaci, którzy oddali Polakom tylko jeden punkt. W drugim secie sytuacja się odwróciła - znowu doszło do tie-breaka, który tym razem do trzech wygrali gospodarze.

W trzecim secie po raz pierwszy w całym meczu doszło do przełamania i niestety zdobyli je goście. Chorwaci dokonali tego przy stanie 2:2. Przewaga jednego podania pozwoliła im wygrać całego seta do czterech.

W czwartej partii ponownie doszło do tie-breaka, do którego Fyrstenberg i Matkowski przystąpili z nożem na gardle - w razie porażki przegraliby mecz, a Polacy całe spotkanie z Chorwacją. Biało-czerwonym jednak w decydującej chwili nie zabrakło zimnej krwi i udało im się doprowadzić do stanu 2:2.

O wygranej miał zadecydować więc ostatni, piąty set. W nim właśnie Polakom po raz pierwszy w trakcie całego spotkania udało się przełamać rywali. Nasi tenisiści wyszli na prowadzenie przy stanie 3:3 i nie oddali go już do końca.

Dzięki wygranej biało-czerwoni zachowali szanse na pokonanie Chorwatów. Przysiężny i Janowicz muszą jednak w niedzielę wygrać swoje mecze w singlu.