Puchar Davisa: Janowicz prowadził 2:0 i przegrał. Chorwacja bliżej Grupy Światowej

Puchar Davisa: Janowicz prowadził 2:0 i przegrał. Chorwacja bliżej Grupy Światowej

Jerzy Janowicz (fot. RAFAL OLEKSIEWICZ / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Jerzy Janowicz przegrał z Marinem Ciliciem 6:3, 7:6, 4:6, 1:6, 3:6 mecz w ramach Pucharu Davisa. Dzięki wygranej Cilić zapewnił Chorwatom udział w spotkaniu barażowym o grupę światową Pucharu Davisa. Pojedynek Michała Przysiężnego z Borną Coriciem nie będzie miał już żadnego znaczenia.
Spotkanie rozpoczęło się dla łodzianina w wymarzony sposób, który grał od Cilicia dokładniej i skuteczniej. W pierwszej partii łodzianin dwukrotnie przełamał rywala i wygrał 6:3. W drugim secie doszło do tie-breaka, w którym Chorwat prowadził już 5:1. Wtedy Janowicz pokazał jednak charakter, wygrał sześć kolejnych piłek i kolejnego seta.

Od prowadzenia 2:0 gra "Jerzyka" zaczęła się jednak sypać. Trzecią partię Cilić wygrał do czterech, a w czwartej Polakowi, który całkowicie stracił nad sobą kontrolę, oddał tylko jednego gema!

O wygranej zadecydował więc ostatni, piąty set. W nim przewagę przełamania po raz kolejny udało się uzyskać Chorwatowi, który wygrał 6:3 i całe spotkanie 3:2.

Po czterech meczach Chorwacja prowadzi z Polską 3:1. Oznacza to, że reprezentanci tego kraju zagrają w barażu o grupę światową. Mecz Michała Przysiężnego z Borną Coriciem nie będzie miał już znaczenia.