Premier League: Everton w Lidze Mistrzów? Arsenal rozstrzelany

Premier League: Everton w Lidze Mistrzów? Arsenal rozstrzelany

Premier League: Everton w Lidze Mistrzów? Arsenal rozstrzelany (fot. Mark Leech / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Everton w meczu 33. kolejki Premier League pokonał Arsenal 3:0. Zespół z Liverpoolu prawdopodobnie do końca sezonu będzie walczyć z "Kanonierami" o czwarte miejsce w tabeli, które jest premiowane udziałem w eliminacjach Ligi Mistrzów.
Strzelanie na Goodison Park już w 14. minucie rozpoczął Naismith, który jako pierwszy pokonał Szczęsnego w tym meczu. Akcję zaczął Lukaku, którego strzał polski golkiper odbił prosto pod nogi właśnie Naismitha. Zawodnik gospodarzy nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Drugiego gola dla gospodarzy zdobył w 34. minucie już sam Lukaku. "Kanonierzy" zgubili futbolówkę w środku pola, ta szybko trafiła do napastnika gospodarzy, który minął dwóch obrońców i uderzył obok szczęsnego. Wynik meczu ustalił w 61. minucie... Arteta, który trafił do własnej bramki.

Dzięki wygranej na Goodison Park Everton doskoczył do Arsenalu już na jeden punkt - a "The Toffees" mają do rozegrania jedno zaległe spotkanie. Jeżeli je wygrają, przeskoczą w tabeli Arsenal, który spadnie na piątą lokatę.