I liga: Podsumowanie 23. kolejki. Kolejny remis lidera

I liga: Podsumowanie 23. kolejki. Kolejny remis lidera (fot.sxc.hu)
Górnik Łęczna po raz kolejny pozwolił rywalom odrobić straty. Tym razem lider pierwszej ligi zremisował z GKS-em Katowice 1:1. Drużyna trenera Jurija Szatałowa ma już tylko punkt przewagi nad drugim GKS Bełchatów.
W Katowicach Górnik Łęczna objął prowadzenie w 14. minucie po bramce Zwolińskiego. Napastnik łęcznian musiał jednak opuścić boisko w 24. minucie z powodu kontuzji, a chwilę później gospodarze doprowadzili do remisu. Na listę strzelców wpisał się Pietrzak.

Potknięcie lidera I ligi wykorzystał GKS Bełchatów, który pokonał na wyjeździe Miedź Legnicę 0:2. „Brunatni” zapewnili sobie zwycięstwo już w pierwszej połowie spotkania. W 18. minucie do siatki trafił Poźniak a chwilę przed zejściem do szatni wynik meczu ustalił Kirovski.

Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie drużyn z dołu tabeli. GKS Tychy pokonał Puszczę Niepołomice 5:1 i wydostał się ze strefy spadkowej. Po pierwszej części spotkania gospodarze prowadzili 4:0. Po przerwie jeszcze jednego gola dołożył Wodecki. Honorowe trafienie Puszczy dał w 59. minucie Nowak.

W strefie spadkowej pozostaje Chojniczanka Chojnice, która jednak w 23. kolejce pokonała Stomil Olsztyn 0:2 i przerwała fatalną serię 12 meczów bez zwycięstwa. Ponadto o utrzymanie w I lidze nadal walczą Kolejarz Stróże, Okocimski KS Brzesko i Energetyk ROW Rybnik.