LE: Znamy komplet półfinalistów. Wielki powrót Valencii

LE: Znamy komplet półfinalistów. Wielki powrót Valencii (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Juventus, Sevilla, Benfica Lizbona oraz Valencia to komplet półfinalistów tegorocznej edycji Ligi Europy. Niesamowity comeback zaliczyły "Nietoperze", które odrobiły trzybramkową stratę z pierwszego spotkania i awansowały do 1/2 finału - podaje Sport.pl.
Juventus - Olympique Lyon 2:1 (pierwszy mecz 1:0, awans Juventusu)

Włosi po sensacyjnym pożegnaniu się z Ligą Mistrzów już w fazie grupowej są na najlepszej drodze do finału Ligi Europy, który odbędzie się właśnie na obiekcie "Starej Damy". Prowadzenie mistrzom Włoch dał już w 4. minucie Pirlo. Choć w 18. minucie wyrównał Briand, po zmianie stron wynik meczu ustalił Marchisio.

Benfica - AZ Alkmaar 2:0 (pierwszy mecz 1:0, awans Benfiki)

Benfica bez żadnych trudności pokonała Alkmaar 3:0 w dwumeczu. Drugie spotkanie zakończyło się wygraną 2:0, a gole dla Portugalczyków zdobyli Salvio oraz Rodrigo.

Sevilla - FC Porto 4:1 (pierwszy mecz 0:1, awans Sevilli)

Po porażce z Porto 0:1 w pierwszym spotkaniu przed własnymi kibicami straty odrobiła Sevilla. Gospodarze zaległości z pierwszego meczu odrobili już w piątej minucie, kiedy do bramki trafił Rakitić. Ostatecznie Hiszpanie wbili rywalom aż cztery bramki. Goście odpowiedzieli tylko honorowym trafieniem Quaresmy.

Valencia - FC Basel 5:0 (pierwszy mecz 0:3, awans Valencii)

Niesamowity comeback Valencii, która pierwsze spotkanie z Basel przegrała 0:3. Wydawało się, że Szwajcarzy są pewniakiem do awansu, ale gospodarze zdołali odpowiedzieć trzema trafieniami w regulaminowym czasie gry. Dwa gole strzelił Alcacer, a jedno Vargas. W dogrywce Valencia dobiła Basel, które kończyło mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Diaza i Sauro. Alcacer skompletował hat-tricka, a wynik meczu ustalił Bernat.