WTA Katowice: Cornet wygrała trzygodzinny finał

Alize Cornet (fot. Krzysztof Porebski / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
W finale turnieju WTA w Katowicach Francuzka Alize Cornet pokonała po długim meczu Włoszkę Camilę Giorgi 7:6, 5:7, 7:5 - podaje Sport.pl.
Do finału katowickiego turnieju awansowały Alize Cornet i Camila Giorgi. Każda z nich po drodze wyeliminowała faworytkę zawodów - Cornet w półinale nieoczekiwanie pokonała Agnieszkę Radwańską, a Giorgi wcześniej odprawiła inną faworytkę Robertę Vinci.

Już pierwszy set, który zakończył się tie-breakiem, zapowiadał długie spotkanie. Ostatecznie lepsza w nim kazala się Cornet. W drugiej partii także zanosiło się na tie-breaka, ale w decydującym momencie - przy stanie 6:5 - Giorgi przełamała rywalkę. Identyczny scenariusz miał miejsce w ostatnim secie. Tym razem górą była jednak Cornet, która w ten sposób wygrała całe spotkanie i cały turniej w katowickim Spodku.