Atletico pędzi po tytuł. Kolejny uraz Diego Costy

Atletico pędzi po tytuł. Kolejny uraz Diego Costy

Diego Costa (fot. Enrique de la Fuente/Agencia LOF / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Atletico Madryt po trudnym spotkaniu na wyjeździe pokonało Getafe 2:0 w meczu 33. kolejki Primera Division. Zespół Diego Simeone dalej pędzi po tytuł mistrzowski, ale kolejną wygraną okupił groźnie wyglądającym urazem Diego Costy.
Gospodarze od początku narzucili trudne warunki gościom z Madrytu, którzy wyszli na prowadzenie dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 40. minucie bramkarz Getafe źle obliczył tor lotu piłki i nie zdołał jej chwycić, kiedy wyszedł do dośrodkowania. Godin wykorzystał jego błąd i umieścił piłkę w bramce.

Po zmianie stron na 2:0 podwyższyć mógł Costa. W 66. minucie napastnik reprezentacji Hiszpanii nie wykorzystał jednak rzutu karnego - golkiper wyczuł jego intencje, a po chwili poradził sobie z dobitką.

Costa ostatecznie wpisał się na listę strzelców w 84. minucie. Napastnik przy zamykaniu akcji wślizgiem uderzył jednak kolanem w słupek. Konieczna była natychmiastowa zmiana. Klub po meczu poinformował jednak, że snajper doznał tylko powierzchownych ran.

Atletico Madryt ma w tabeli Primera Division na pięć spotkań przed końcem sezonu trzy punkty przewagi nad Realem Madryt i cztery nad FC Barceloną.