Podsumowanie 24. kolejki I ligi. Ważne zwycięstwo lidera

Podsumowanie 24. kolejki I ligi. Ważne zwycięstwo lidera

Podsumowanie 24. kolejki I ligi. Ważne zwycięstwo lidera (fot.sxc.hu)
W 24. kolejce I ligi obejrzeliśmy aż 26 bramek. Sporo emocji dostarczyły spotkania drużyn, które walczą o utrzymanie. Krok w stronę awansu postawił lider z Łęcznej - Górnik pokonał Miedź Legnicę 2:0.
Punkty stracił GKS Bełchatów, który zremisował z Termalicą Bruk-Bet 1:1. „Brunatni” przegrywali od 7. minuty po bramce Czerwińskiego, który po rzucie rożnym z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki. Remis drużynie z Bełchatowa dał w 51. minucie Michał Mak.

Pierwsze wiosenne zwycięstwo przed własną publicznością zaliczył Górnik Łęczna. Podopieczni trenera Jurija Szatałowa pokonali Miedź Legnica 2:0 i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. W 14. minucie Nowak prowadził piłkę wzdłuż pola karnego i uderzył lewą nogą na dalszy słupek. Bramkarz próbował jeszcze interweniować, ale piłka wpadła do siatki. Po objęciu prowadzenia gospodarze poszli za ciosem i nękali rywali kolejnymi ofensywnymi akcjami. W 20. minucie zielono-czarni mogli prowadzić 2:0, ale sędzia nie uznał trafienia Szałachowskiego, ponieważ wcześniej dopatrzył się spalonego. Po przerwie Miedź częściej gościła na połowie rywali, ale zawodnikom trenera Adama Fedoruka brakowało skuteczności w kluczowych momentach. W 66. minucie powinno być 2:0, ale Woźniak nie wykorzystał dobrego podania Niedzieli. Napastnik Górnika w klarownej sytuacji uderzył wprost w bramkarza. W 79. minucie gospodarze ostatecznie zdobyli kolejną bramkę. Nowak zagrał do przodu, Woźniak wyszedł na czystą pozycję i pewnym strzałem pokonał Bledzewskiego.

Kolejny mecz bez zwycięstwa zanotował GKS Katowice. Tym razem „GieKSa” przegrała z Arką Gdynia 3:0. Wynik spotkania otworzył w 23. minucie Szwoch, który wykorzystał rzut karny. Drugą bramkę pomocnik żółto-niebieskich dołożył w 61. minucie, a wynik meczu ustalił Ślusarski w 75. minucie.

Trwa zacięta walka o utrzymanie. Energetyk ROW Rybnik pokonał zamykającego tabelę Okocimskiego Brzesko 3:0 i zakończył serię 12 meczów bez wygranej. Kolejarz Stróże i Stomil Olsztyn nie zdobyli punktów w 24. kolejce i nadal znajdują się w strefie spadkowej.