Puchar Federacji: Urszula Radwańska przegrała z bólem pleców

Puchar Federacji: Urszula Radwańska przegrała z bólem pleców

Urszula Radwańska (fot. Piotr Figura/Nespix.p)
Urszula Radwańska w drugim meczu Pucharu Federacji pomiędzy Hiszpanią i Polską przegrała z Marią-Teresą Torro-Flor 6:4, 0:6, 1:6. Młodsza z sióstr Radwańskich podczas spotkania zmagała się z bólem pleców.
Pierwszy set z 69. w rankingu WTA Hiszpanką zapowiadał długie spotkanie. Radwańska szybko wyszła na prowadzenie, ale Torro-Flor szybko uzyskała przełamanie powrotne. Przy stanie 3:2 młodsza z sióstr Radwańskich znowu jednak przełamała rywalkę i prowadzenie utrzymała już do końca seta, którego wygrała do czterech.

Problemy zaczęły się w drugiej partii - już w pierwszym gemie Radwańska zgłosiła ból pleców. Uraz był na tyle poważny, że Hiszpanka błyskawicznie rozbiła Polkę do zera, a Radwańska poprosiła o przerwę medyczną.

Pomoc lekarska na wiele się nie zdała - w ostatnim secie Polka ugrała tylko jednego gema i przegrała mecz 1:2.

Po pierwszym dniu spotkania barażowego o grupę światową Pucharu Federacji Polska remisuje z Hiszpanią 1:1. W niedzielę odbędą się dwa mecze singlowe i debel. Wygra drużyna, która uzbiera trzy punkty.