WTA Stuttgart: Radwańska rozbiła Vinci i jest w ćwierćfinale

WTA Stuttgart: Radwańska rozbiła Vinci i jest w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska (fot. Andrzej $zkocki / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska pokonała w II rundzie turnieju WTA w Stuttgarcie Robertę Vinci 6:3, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału zawodów.
Najlepsza polska tenisistka na ziemnych kortach w Stuttgarcie nie dała najmniejszych szans sklasyfikowanej na 20. miejscu w rankingu WTA Włoszce. W pierwszym secie Polka przełamała rywalkę przy stanie 3:2 i prowadzenia nie oddała już do końca.

Druga partia zaczęła się od razu od przełamania w wykonaniu Radwańskiej. Po chwili Polka ponownie przełamała Włoszkę, która wygrała swoje podanie dopiero przy stanie 4:0. Ostatecznie drugiego seta "Isia" wygrała do dwóch i całe spotkanie 2:0.

W ćwierćfinale krakowianka zmierzy się z Anastazją Pawliuczenkową lub Marią Szarapową.