Premier League: Wymarzony debiut Giggsa. United gromi

Juan Mata (fot. Philip Oldham / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
W pierwszym meczu pod wodzą Ryana Giggsa Manchester United rozbił na Old Trafford Norwich City 4:0. Po dwa gole dla swojej drużyny zdobyli Wayne Rooney i Juan Mata.
"Czerwone Diabły" - wbrew końcowemu wynikowi - nie miały z "Kanarkami" łatwo i do 40. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Wtedy w polu karnym sfaulowany został Welbeck, a rzut karny pewnie wykorzystał Rooney.

Angielski napastnik podwyższył na 2:0 tuż po przerwie - Rooney po indywidualnej akcji zszedł z piłką do środka boiska i uderzył z 25 metrów na dalszy słupek. Futbolówka odbiła się od niego i wpadła do siatki.

Kolejne trafienia zdobył Mata, który wszedł na boisko w 60. minucie. Hiszpan na listę strzelców wpisał się już 3 minuty później - Rooney znowu uderzył z dystansu, a golkiper odbił piłkę. Po chwili jednak futbolówka znowu wróciła w szesnastkę, a tam z bliska do bramki wpakował ją właśnie Mata.

W 73. minucie było 4:0 - po dośrodkowaniu w pole karne Mata tylko przyłożył głowę i zmienił tor lotu piłki, a Ruddy musiał ją wyjąć z siatki po raz czwarty.