Dramatyczne rzuty karne. Zawisza zdobył Puchar Polski!

Zawodnicy Zawiszy cieszą się z wygranej (FOT. MACIEJ GILEWSKI / 058sport.pl / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Zawisza Bydgoszcz po rzutach karnych pokonał Zagłębie Lubin i zdobył Puchar Polski. Regulaminowy czas gry zakończył się bezbramkowym remisem.
Pierwsza połowa rozpoczęła się bardzo obiecująco. Obie drużyny grały ofensywnie i stwarzały sporo sytuacji. Zagłębie mogło objąć prowadzenie już w 7. minucie, ale Abwo nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Chwilę później Luis Carlos znalazł się w polu karnym Zagłębia i próbował podciąć piłkę, która ostatecznie wylądowała za bramką.  W 13. minucie Zawisza zmarnował kolejną dobra akcję. Najpierw uderzenie z dystansu obronił Rodić, wypuścił jednak piłkę przed siebie. Do dobitki ruszył Luis Carlos i miał przed sobą pustą bramkę, ale w ostatniej chwili przeszkodził mu jeden z rywali. Wraz z upływem czasu widowisko traciło na jakości. Oba zespoły często zaliczały straty, a ciekawych okazji było jak na lekarstwo. W efekcie do przerwy na Stadionie Narodowym goli nie zobaczyliśmy.

Po zmianie stron sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Zawodnikom brakowało przede wszystkim skuteczności. Obie ekipy nie potrafiły wykorzystać nawet najbardziej klarownych sytuacji, tak jak w 76. minucie Petasz, który po efektownej kombinacyjnej akcji nie potrafił celnie uderzyć z bliskiej odległości. Zagłębie mogło rozstrzygnąć losy finału na swoją korzyść jeszcze w 86. minucie, ale Abwo niepilnowany w obrębie pola karnego posłał piłkę nad poprzeczką.

Po regulaminowym czasie gry mieliśmy bezbramkowy remis. W dogrywce z najlepszej strony pokazał się Piech, który mimo zmęczenia był w stanie zaliczyć rajd z piłką i zakończyć akcję celnym strzałem. Zawisza miał dobrą okazję w 96. minucie, ale niesamowitym refleksem po strzale głową Kadu wykazał się Rodić i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Zmęczenie w dogrywce ostatecznie wzięło górę i piłkarze nie rozpieszczali nas efektownym futbolem.

W dramatycznych rzutach karnych lepszy okazał się Zawisza Bydgoszcz, który wygrał 6:5 Autorem decydującego trafienia był Lewczuk. Swoje jedenastki w Zagłębiu zmarnowali Cotra i Bonecki. W Zawiszy nie trafił Dudek, który uderzał z bydgoskiego klubu jako pierwszy, w efekcie czego klub Radosława Osucha od początku musiał gonić rywali.

Zawisza Bydgoszcz wygrał Puchar Polski w sezonie 2013/2014. To pierwsze trofeum w historii klubu. Na Stadionie Narodowym finał obejrzało ponad 37 tys. kibiców.