T-ME: Wielkie Derby Śląska dla Górnika. Ruch wypunktowany

T-ME: Wielkie Derby Śląska dla Górnika. Ruch wypunktowany

T-ME: Wielkie Derby Śląska dla Górnika. Ruch wypunktowany (fot. Dawid Markysz / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Górnik Zabrze pokonał 2:0 Ruch Chorzów w meczu 32. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Tym samym zabrzanie przełamali... pięciomiesięczną serię spotkań bez wygranej. To także pierwsze zwycięstwo Górnika pod wodzą Roberta Warzychy - podaje Sport.pl.
Gospodarze meczu błyskawicznie rozprawili się z "Niebieskimi" - obie bramki padły w pierwszym kwadransie spotkania. W 6. minucie wynik otworzył Nakoulma, który dostał precyzyjne podanie od Olkowskiego. Reprezentant Burkina Faso uderzył bez przyjęcia, a Górnik wyszedł na prowadzenie.

Kolejne 6 minut później Ruch był już na deskach - Gwaze uderzył sprzed pola karnego, a futbolówka wpadła do bramki pod poprzeczką, a za kołnierz Buchalika. Goście nie byli w stanie odpowiedzieć, choć w 77. minucie mieli rzut karny. Steinbors obronił jednak strzał Starzyńskiego.

Więcej goli już nie padło - Górnik Zabrze wygrał 101. Wielkie Derby Śląska. Była to pierwsza wygrana zabrzańskiego klubu pod wodzą Roberta Warzychy i od... pięciu miesięcy.