Bundesliga: Lewandowski królem strzelców!

Robert Lewandowski (fot. TVN24/x-news)
Borussia Dortmund na zakończenie sezonu rozbiła na wyjeździe Herthę Berlin 4:0. Dwie bramki dla wicemistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski, który jednocześnie został królem strzelców niemieckiej ekstraklasy.
Lewandowski rozpoczął strzelanie w 41. minucie, kiedy wykorzystał podanie Hummelsa, uderzył przy słupku i otworzył wynik meczu. W 81. minucie Polak uderzył z kolei z rzutu wolnego. Futbolówka przeleciała ponad murem i wpadła do siatki przy lewym słupku.

Mandżukić, który przed ostatnią kolejką miał na koncie tyle samo trafień co polski napastnik, w meczu Bayernu ze Stuttgartem do bramki nie trafił i został zmieniony w 64. minucie. Pozostałe gole dla dortmundczyków zdobyli Jojić w 44. minucie oraz Mchitarian w 83.

Robert Lewandowski jest pierwszym Polakiem, który został królem strzelców w jednej z pięciu najmocniejszych lig w Europie - czyli niemieckiej, włoskiej, angielskiej, hiszpańskiej i francuskiej.