Liga Mistrzów: La Decima dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów: La Decima dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów: La Decina dla Realu Madryt! (fot. FOTO OLIMPIK/NEWSPIX.PL)Źródło:Newspix.pl
Real Madryt pokonał Atletico Madryt 4:1 i zdobył dziesiąty w historii klubu Puchar Europy! Jeszcze do doliczonego czasu gry prowadził zespół z Vicente Calderon - "Królewscy" pokazali jednak niesamowitą wolę walki i sięgnęli po dziesiąty w historii klubu Puchar Europy.
Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie drużyny nie potrafiły skutecznie zaatakować rywali, aż katastrofalny błąd popełnił Real Madryt. Po rzucie rożnym Los Blancos wybili futbolówkę z pola karnego, ale futbolówka szybko wróciła w szesnastkę. Głową uderzył Diego Godin, a katastrofalny błąd popełnił Casillas. Reprezentant Hiszpanii za późno wyszedł do piłki i jej nie przechwycił - uderzona przez Godina piłkę przelobowała go i wpadła do siatki. Casillas wybił ją, ale już za linią bramkową.

"Królewscy" dwoili się i troili, ale nie potrafili zdobyć bramki wyrównującej. Nadzieję białej części Madrytu dał Ramos, który pod koniec doliczonego czasu gry (!) po rzucie rożnym uderzył głową i wyrównał wynik meczu.

W trakcie dogrywki niepodzielnie panowali już Los Blancos. Zespół, który w ostatniej chwili doprowadził do remisu, w czasie drugiej części dogrywki zdobył trzy bramki. Najpierw trafił Bale, następnie bramki zdobyli Marcelo i z rzutu karnego niewidoczny przez cały mecz Ronaldo.

Dzięki wygranej Real Madryt zdobył dziesiąty w historii Puchar Europy. Atletico, choć do sukcesu zabrakło zaledwie minut, przegrało drugi finał w historii. "Królewscy" dzięki wygranej zdobyli dziesiąty Puchar Europy i zapisali się na stałe w historii piłki nożnej.