T-ME: Lech rozbił Ruch i został wicemistrzem Polski

T-ME: Lech rozbił Ruch i został wicemistrzem Polski

T-ME: Lech rozbił Ruch i został wicemistrzem Polski (fot. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Lech Poznań w meczu 36. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pokonał Ruch Chorzów aż 4:0 i został wicemistrzem Polski. Na zakończenie sezonu "Kolejorz" zagra w Warszawie z Legią, która obroniła tytuł mistrzowski.
Chorzowianie w razie wygranej w Poznaniu mieli nawet szanse na wicemistrzostwo Polski, ale gospodarze szybko pozbawili złudzeń zawodników Jana Kociana.

Lechici wyszli na prowadzenie już w 36. minucie po golu Pawłowskiego, który wykorzystał dośrodkowanie Lovrencsicsa. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył Hamalainen. "Kolejorz" kontynuował ostrzał po zmianie stron. W 68. minucie Teodorczyk wykończył kombinacyjną akcję z udziałem Pawłowskiego i Kamińskiego. Dziesięć minut później wynik ustalił Claasen.

Dzięki wygranej drużyna Mariusza Rumaka zapewniła sobie wicemistrzostwo Polski. W ostatniej kolejce Lech zagra w stolicy z Legią, która zapewniła sobie już tytuł mistrzowski drugi sezon z rzędu.