ATP Szanghaj: Janowicz awansował do drugiej rundy

ATP Szanghaj: Janowicz awansował do drugiej rundy

Jerzy Janowicz (fot. MAREK JANIKOWSKI / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Jerzy Janowicz pokonał w pierwszej rundzie turnieju ATP w Szanghaju Francuza Edouarda Rogera-Vasselina 3:6, 7:5, 7:6 (8-6). W następnym pojedynku Polak najprawdopodobniej zmierzy się z Andym Murrayem.
Łodzianin w pierwszym secie przeciwko 58. w rankingu ATP Francuzowi zaprezentował się poniżej oczekiwań i przegrał do trzech.

Janowicz do gry wziął się dopiero w drugim secie, którego wygrał rzutem na taśmę. Polak zdobył przełamanie na wagę wygranej w tej partii dopiero przy stanie 6:5.

W decydującym secie doszło do tie-breaka. W nim lepszy okazał się "Jerzyk", co dało mu awans do drugiej rundy turnieju.

Następnym rywalem prawdopodobnie będzie Andy Murray. Szkot jest faworytem w meczu z Rosjaninem Tejmurazem Gabaszwilim.